Exotické dřevěné parkety s povrchovou úpravou a přiznanou spárou

Vlysy s povrchovou úpravou z exotických i evropských dřevin mají stejně dobré vlastnosti jako stejné materiály bez povrchové úpravy, ale rozdíl mezi nimi je velký. Tyto masivní parkety jsou dodávané už s povrchovou úpravou LAK přímo z výroby, který je aplikovaný 6x UV-tvrzeným lakem.
Merbau 15x120Merbau 15x90Merbau  3LMerbau 15x120Dub 18x120Dub 18x120Teak 3LMerbau 3LMerbau 15x90Merbau 15x85Palisander 3LPalisander 3L
Vrstva laku je nanášená strojově a tím se dosahuje maximální dokonalosti. Vlysy jsou lakované ze všech čtyř stran, co slouží jako další ochrana proti případné vlhkosti. Takto upravené masívní parkety si díky tomu nevyžadují časově a finančně náročné povrchové úpravy. Tyto parkety jsou odlišné od klasických parket i tím, že jednotlivé vlysy jsou na hranách opracované, čímž vzniká mikrofáze (přiznaná spára) mezi jednotlivými vlysy. Tato spára nezvyšuje jen atraktivitu celkového vzhledu podlahy, ale má i užitečnou funkci. V místnostech, které jsou příliš vlhké či naopak suché, může docházet k bobtnání či sesychání dřeva. V tomto případě má táto přiznaná spára „ maskovací funkci ". Případně vzniknutá spára není vidět jako u parket, které se brousí, tmelí a lakují přímo na místě instalace. V tloušťce do 15 mm jsou tyto materiály vhodné na systémy podlahového vytápění na vodní bázi (netýká sa to však všech dřevin). Systém instalace je na pero-drážku, celoplošným lepením lepidly.
Tepelný odpor: tloušťka 15 mm = 0,09 K/W, tloušťka 18 mm = 0,10 K/W

Merbau

Barevnost a mechanické vlastnosti dřeviny Merbau ho obzvláště předurčují na výrobu exkluzivních podlah a parket v reprezentačních místnostech veřejných budov i soukromých domů či bytů. Hluboká hnědo-červená barva dřeva, proplétaná zlatými pásky vykrystalizovaných minerálů zvýrazňuje důstojnost místa a dokonale ladí s moderním vybavením interiéru.

Rozměr:  15x150x1220
               15x85x300-1200
               15x120x450-2100
Kvalita:    Natur
Vzor:       3 lamela nebo prkno

Palisander

Tato dřevina je ceněná pro svojí výraznou kresbu střídavě přebíhajících světlejších a tmavších pásů dřeva, která tvoří překvapiví vzory probuzující představivost.
Stejně zajímavá intenzívní fialově-černo-červená barva dělá z Palisandru velmi žádaný materiál.

Rozměr:  15x150x1220
Kvalita:   Natur
Vzor:      3 lamela

Teak

Teak je výjimečné dřevo díky své struktuře a velkému obsahu přírodních olejů také i kyseliny křemičité, díky které je velmi rozměrově stálé a má vysokou trvanlivost zvláště ve vlhkém prostředí. Světlo-hnědá barva maskuje případné znečištění, bláto a velké množstvo vlhkosti vnášené na botách nepředstavuje pro tuto dřevinu problém.

Rozměr:  15x150x1220
Kvalita:   Natur
Vzor:       3 lamela

Bambus karamel/natur

Dřevo Bambusu okouzlí svojí neopakovatelnou strukturou ( je úplně jiné jako u dřeva získávaného ze stromů) a jantarovou barvou, kterou je možné měnit vhodným tepelným zpracováním na karamelovou barvu.

Rozměr:   15x120x960
               15x96x960
Kvalita:    Natur
Vzor:       1 lamela

Dub

Dub jako zástupce Evropských dřevin je na Českém trhu velmi populární a několik desetiletí si stále udržuje svoje nepostrádatelné místo při instalacích nových podlah. Z tohoto důvodu Vám přinášíme dub v jeho nejkrásnější podobě.

Rozměr:    18x120x450-1200
Kvalita:     ABC
Vzor:        1 lamela

Nyní pokud si koupíte masivní podlahu značky DLH se speciálním lepidlem na hotové podlahy značky Bona dohromady jako balíček, získáte tento balíček za výhodnějších cenových podmínek nežli při koupi parket a lepidla samostatně. Parkety jsou již se speciální povrchovou úpravou, takže je již nemusíte brousit ani lakovat a k instalaci podlahy Vám stačí již pouze toto silanové 1-složkové lepidlo. Obejdete se tak bez hluku a prachu, které obnáší klasické broušení parket, a bez pachu, který obsahují lepidla na jiné bázi.

Jiřina Černá

http://www.dlh.cz/

 


20.11.2009
Stavba Domu snů krok za krokem | Nabídka dřevostaveb | Články o bydlení | Stylové venkovské osvětlení | Tradiční český kanafas
EKODŘEVOSTAVBY - ekologické dřevostavby - informační portál o ekologickém stavění nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | Dům snů  | Česká okna a dveře |SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy